Тel. +48 (22) 490-81-90
Zamów rozmowę
Testuj bezpłatnie Panel klienta
Zamów rozmowę
Twoje imię:
Ошибка!
Twój numer telefonu:
Ошибка!
pl
eTutorium

Moc w jedności: integracja Etutorium + Moodle

, Opublikowano w Blog

W kwietniu nasz zespół przygotował nowy moduł integracji wielofunkcyjnej platformy do przeprowadzania spotkań online, eTutorium Webiar, i środowiska nauki na odległość Moodle. Efekty naszych działań uproszczą kształcenie online i umożliwią centrom szkoleniowym, które wykorzystują Moodle lub jedynie planują dodać tam swoje kursy, skorzystać z takiego narzędzia podczas pracy, jakim jest webinar.

СДО Moodle

Wiadomo, że w CDO Moodle na wystarczająco wysokim poziomie oferowana jest obsługa takich typów pomoc naukowych, jak konspekty, ankiety, testy, zeszyty ćwiczeń, podręczniki elektroniczne, prezentacje, itd. Jednak te narzędzia cechują się też tradycyjnym charakterem i wciąż zapewniają pasywny kontakt ze szkoleniowcem.

Aby proces kształcenia stał się interaktywnym i interesującym, oraz żeby maksymalnie wciągał słuchaczy, zalecamy wykorzystać takie formy kontaktu online, jak webinary, spotkania typu master-class, konsultacje online, ankiety „na żywo” i inne formy nauczania na odległość.

Kursy umieszczone w Moodle, jeśli tylko odbywają się, to przeprowadzane są na innych stronach, co nie do końca jest wygodne z punktu widzenia zarówno słuchaczy, jak i prowadzących. Uprościliśmy ten proces – teraz twórcy kursów elekektronicznych mogą włączać webinary do procesu kształcenia.

Jak to działa w praktyce?

Prowadzący dodaje do wymaganego elementu konkretnego kursu jeden z webinarów, który wcześniej był utworzony na eTutorium. Dzięki kalendarzowi w panelu klienta, uczestnicy kursu będą mogli zobaczyć, jakie wydarzenia online już się odbyły i jakie zaplanowane są na najbliższy czas. Przechodząc po linku, od razu znajdą się w pokoju webinara w celu uczestnictwa „na żywo” lub podejrzenia nagrania archiwalnego (bez konieczności rejestracji i wprowadzania swoich danych na portalu eTutorium).

Wkrótce przygotujemy funkcję, za pomocą której prowadzący będą mogli tworzyć webinary na platformie, nie wychodząc z obszaru Moodle. To z kolei znacząco ułatwi pracę administratorów, a wszystko dlatego, że tworzenie kursów oraz planowanie webinarów, będzie odbywać się w jednym panelu.

Copyright © 2015 Aktiv Spółka z o.o.

Mobile language switcher