Тel. +48 (22) 490-81-90
Zamów rozmowę
Testuj bezpłatnie Panel klienta
Zamów rozmowę
Twoje imię:
Ошибка!
Twój numer telefonu:
Ошибка!
pl
eTutorium

TOP 7 serwisów do tworzenia najlepszych prezentacji

, Opublikowano w Blog

Prezentacja to potężne narzędzie, które często sprzedaje produkty, pomysły, wiedzę i doświadczenie. Cały problem polega jednak na tym, że nie tak łatwo zwrócić na siebie uwagę, zainteresować i przekonać odbiorców online. Nikogo już nie zaskakują pięknie ozdobione slajdy wykonane w klasycznym PowerPoint. Słuchaczy przyciąga interaktywność, dynamika i niestandardowe efekty wizualne

Dzisiaj chcemy podzielić się z tobą najlepszymi serwisami do szybkiego tworzenia wyróżniających się prezentacji, którym towarzyszy efekt WOW. Dzięki nim podczas wydarzenia online uszczęśliwisz każdego wzrokowca, nauczysz się efektywnie i strukturalnie przekazywać informacje, a także sprawisz, że żaden ze słuchaczy już nawet nie pomyśli o tym, aby brać udział w webinarach twoich konkurentów. Zniszczmy więc świat jednakowych i nudnych szablonów PP, okropnych slajdów i „suchych” treści w prezentacjach.

1. Prezi

Prezi

Ten modny w Europie działający w chmurze serwis do tworzenia interaktywnych prezentacji w trybie online już polubił się z naszymi klientami. Oferuje on wiele interesujących rozwiązań wizualizacji treści poprzez wykorzystanie plików multimedialnych oraz grafiki wektorowej i nie tylko. Co więcej, użytkownik otrzymuje dostęp do wielu gotowych materiałów, styli i szablonów, które uatrakcyjniają treści i nadają prezentacji wyrazistości.

Szczególną cechę serwisu stanowią sposoby przechodzenia między slajdami i system skalowania (przybliżenie, powrót i oddalenie poszczególnych obiektów). Serwis, chociaż dostępny tylko w języku angielskim, jest łatwy w zrozumieniu i obsłudze, a także bardzo dobrze sprawdza się jako wizualne uzupełnienie wystąpień online. Wystarczy kilka minut, aby uzyskać prezentację, której wygląd na pewno zwróci na siebie uwagę.

Wśród zalet Prezi można wymienić możliwość współpracy nad projektem z kilkoma użytkownikami, publikację gotowej prezentacji na blogu lub stronie internetowej, zapisywanie jej w celu automatycznego pokazu bez wykorzystywania Internetu oraz bezpłatny testowy dostęp na miesiąc.

2. Google Docs

Google Docs

Obecnie to najbardziej popularna alternatywa PowerPoint. Prezentacja utworzona w działającym w chmurze serwisie Google Docs to proste i wygodne rozwiązanie w przypadku osób, które nie mają dostępu do pakietów Office. Wszystkie potrzebne narzędzia zawsze znajdują się tu pod ręką, a na uwagę zasługuje przede wszystkim możliwość dzielenia się aktualnymi rezultatami pracy z kolegami i słuchaczami, a także omawiania w trybie online szczegółów projektu i zapisywania prezentacji jako plik wirtualny.

Gotowe prezentacje można pobrać zarówno w formacie pdf (wygodnym do drukowania), jak i w formacie pptx, który jest zgodny z Power Point. Udostępniane są wszystkie podstawowe funkcje tworzenia prezentacji, kilka szablonów, różne czcionki, efekty animowane i inne całkiem ciekawe narzędzia.

Chociaż w Google Docs brakuje nowoczesnych elementów, a liczba możliwości jest dość ograniczona, twórcze osoby zawsze znajdą sposób na to, aby przygotować interesującą i ładnie wyglądającą prezentację na swój webinar. I to całkowicie za darmo!

3. Haiku Deck

Haiku Deck

Gratka dla ceniących minimalizm! Haiku Deck to maksymalnie uproszczony serwis do szybkiego tworzenia atrakcyjnych prezentacji. Jeżeli chodzi o interfejs i funkcjonalność, jest on wręcz perfekcyjny – nie trzeba nawet minuty na to, aby zapoznać się z nimi. Wystarczy, że uruchomisz edytor i od razu zaczniesz wstawiać w slajdy swoje nagłówki, grafiki i teksty. Żadnych utrudnień! Użytkownicy, którzy przyzwyczaili się do tworzenia prezentacji w PowerPoint, otwierając Haiku Deck, doświadczają pełnej ulgi.

Dzięki temu serwisowi możesz z łatwością opracować slajdy na swoje wystąpienie online. Główna koncepcja opiera się na minimalizmie (minimum informacji na slajdzie). Nie ma możliwości skorzystania ze złożonych grafik, muzyki, czy wideo. Aplikacja pozwala tworzyć prezentacje w formacie „obraz+tekst”, co w pełni wystarcza tutorom i prowadzącym wydarzenia online.

Jeśli nie weźmiemy pod uwagę całej prostoty i ograniczonych możliwości, bezpłatna wersja Haiku Deck oferuje wszystkie niezbędne funkcje, włączając w to wybór stylu formatowania, zestaw czcionek, wysokiej jakości szablony, różnego typu nagłówki, a także wstawianie tekstu, grafik i diagramów.

4. Apple Keynote

Apple Keynote

Główny rywal MS PowerPoint, który prawdopodobnie już wkrótce zacznie dominować zarówno w sferze biznesu, jak i kształcenia online. Ten potężny, lecz prosty w obsłudze serwis umożliwia tworzenie zadziwiających prezentacji na urządzeniach Apple (Mac, iPad i iPhone). Imponujący design szablonów i szykowne elementy graficzne stworzone przez wiodących deweloperów Apple oraz ładna kolekcja ponad 40 tematów - wszystko to zmieni twoją prezentację w prawdziwe przedstawienie, które na pewno zaangażuje odbiorców. Cena serwisu – 9.99$.

Gdy wybierzesz już podstawowy wygląd swojego projektu, po prostu zamień szablonowe teksty i elementy graficzne swoimi treściami. Przy pomocy wygodnych narzędzi możesz dodawać tabele, diagramy, obiekty multimedialne, fotografie, filmiki i nawet komponenty muzyczne z biblioteki iTunes. Ożywić to wszystko pomogą ci efektowne animacje i przejścia miedzy slajdami, które wyglądają niczym stworzone przez zespół profesjonalnych designerów.

Bardzo łatwo przejść z, na przykład, PowerPoint na Keynote, gdyż w Keynote spotykamy ten sam system slajdów, wyboru tematów, tekstów i grafik. A jeśli korzystasz jednocześnie z kilku urządzeń Apple, wszystkie poprawki i zmiany w projekcie naniesione na jednym urządzeniu automatycznie synchronizują się na wszystkich pozostałych.

5. SlideRocket

SlideRocket

SlideRocket to wielofunkcyjna platforma online, która umożliwia tworzenie „bogatych” i dynamicznych prezentacji. Podobnie jak PowerPoint, bazuje na systemie slajdów. Jednak w tym przypadku slajdy są wygodniejsze, bardziej wyraziste i bardziej zróżnicowane. Użytkownik otrzymuje możliwość wykorzystania specjalnych interaktywnych efektów dźwiękowych, wideo i flash. Wśród wszystkich serwisów na liście jest jednak tym najdroższym: roczna cena pełnego profesjonalnego pakietu wynosi 360$. Możliwości bezpłatnego konta są natomiast ograniczone.

Dostęp do płatnej wersji pozwala na korzystanie z wielu interesujących funkcji: zapisywanie prezentacji i plików w trybie online, animacje flash, pracę z jednoczesną kontrolą wprowadzanych zmian, publikację, demonstrację poprzez web konferencje oraz analizę rezultatów.

Jeśli chodzi o wygodę, praca z serwisem jest bardzo łatwa, jednak interfejs programu jest dość rozbudowany, w związku z czym potrzeba trochę czasu na to, aby zapoznać się z wszystkimi funkcjami i możliwościami.

6. SlideDog

SlideDog

SlideDog to popularny serwis do tworzenia prezentacji, który na tle pozostałych wyróżnia się przede wszystkim obsługą szerokiego spektrum formatów. W rzeczywistości nie jest on kreatorem prezentacji, do którego przywykliśmy, pracując z PowerPoint czy Keynote. Serwis ten działa w oparciu o kombinacje wizualnych komponentów w playlisty – jednocześnie możesz wykorzystywać wideo, grafiki, slajdy PowerPoint, strony internetowe, pliki PDF i inne rodzaje treści. Możesz nawet dodawać filmiki z Youtube. Wystarczy, że ręcznie ustalisz kolejność pojawiania się poszczególnych elementów i zapiszesz całość jako prezentację. W ten sposób nie będziesz już musiał przechodzić między poszczególne pliki i programy. Możesz skorzystać z wersji bezpłatnej.

SlideDog charakteryzuje się prostym, stylowym i wygodnym interfejsem. Najważniejszą jego zaletą jest możliwość wchodzenia w interakcję z użytkownikami podczas pokazu prezentacji. Funkcja wymiany online pozwala zaangażować do komunikacji około 100 słuchaczy w tym samy czasie. Ogólnie mówiąc, to bardzo przydatny serwis dla wszystkich występujących speakerów, szkoleniowców i prowadzących. Dzięki niemu można stworzyć wielobarwne, informacyjne i oryginalne prezentacje na webinary, konferencje online, master-classy, itp.

7. Slides

Slides

Nasz przegląd kończymy również solidnym i stosunkowo nowym e-kreatorem do tworzenia i przedstawiania prezentacji o dowolnym stopniu złożoności. Jeśli planujesz przedstawiać projekt w przeglądarce internetowej, to przy pomocy serwisu Slides możesz zmieniać kod HTML, a także edytować CSS. Trzeba także zaznaczyć, że oferowany jest eksport slajdów w dowolnym formacie, a demonstracja prezentacji może odbywać się na komputerze lub urządzeniu przenośnym.

Interfejs kreatora, oczywiście, wymaga jeszcze pracy, zwłaszcza jeżeli chodzi o zestaw podstawowych narzędzi, ale wszystkie funkcje ogólnie prezentują się bardzo interesująco. Na przykład, nieliniowy format slajdów! Slides oferuje bezpłatną wersję promocyjną, w której dostępne są wszystkie podstawowe funkcje. Pełny produkt kosztuje od 6$ miesięcznie.

Mamy nadzieję, że przedstawione w naszym zestawie serwisy pomogą ci wygodnie tworzyć interaktywne prezentacje, które ożywią każde wydarzenie online.

Copyright © 2015 Aktiv Spółka z o.o.

Mobile language switcher