Тel. +48 (22) 490-81-90
Zamów rozmowę
Testuj bezpłatnie Panel klienta
Zamów rozmowę
Twoje imię:
Ошибка!
Twój numer telefonu:
Ошибка!
pl
eTutorium

Webinar jako sposób na przeszkolenie pracowników

, Opublikowano w Blog

Wygodnie? Nawet bardzo! Łatwo i szybko? Oczywiście! Chociaż można też spotkać sceptyków, którzy wierzą w to, że tego rodzaju nauka nie przynosi żadnych efektów i negatywnie wpływa na jakość nabywanej wiedzy, webinary aktywnie rozwijają się na całym świecie.

Specjaliści HR większości zauważają, że webinary to tani, szybki i jakościowy sposób podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników. Dzięki nim można zaoszczędzić sporo pieniędzy podczas przygotowywania i przeprowadzania szkolenia. Nie trzeba przecież martwić się o koszty dojazdu, zakwaterowania, i wynajmu sali, czy zatrudnianie profesjonalnych trenerów. Dzięki webinarom pracownicy mogą otrzymać dostęp do cennej wiedzy oraz ważnych materiałów, znajdując się w dowolnym miejscu na świecie. Co więcej, przekazywany jest im także dostęp do archiwum z nagraniami szkoleń online, które mogą przydać się im podczas poszerzania swojej wiedzy.

Webinary bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku firm z rozbudowaną siecią oddziałów, które co jakiś czas wypuszczają na rynek nowe usługi i produkty, w tym na przykład oprogramowanie komputerowe. Przydają się także podczas wdrażania nowych standardów zarządzania i elementów kultury korporacyjnej.

Żeby móc cieszyć się maksymalną efektywnością nauki na odległość, warto też pamiętać o jej wadach – niezbyt rozwiniętej więzi między uczestnikami spotkania i mniejszej liczbie możliwości podtrzymywania zainteresowania słuchaczy. Żeby webinar gwarantował jak najwięcej korzyści, dobrze jest przedstawiać przekazywane informacje przy użyciu różnych metod, nie dłużej niż przez 1,5 godziny. Można też zachęcić uczestników spotkania do zapoznania się z wartościowymi blogami oraz forami dyskusyjnymi, zachęcając ich do wyrażania swoich opinii i zapoznawania się z poglądami innych osób.

Zalety nauki online:

  • Wysoki stopień interaktywności. Uczestnicy mogą zadawać pytania prowadzącemu, który od razu jest w stanie na nie odpowiedzieć, rozwiewając wszystkie wątpliwości.
  • Po zakończeniu webinara uczestnicy zazwyczaj otrzymują dostęp do jego nagrania. Przyda się ono podczas dalszego przyswajania sobie materiału.
  • Znaczna oszczędność czasu. Prowadzący i uczestnicy spotkania online nie muszą już martwić się o dojazd na miejsce szkolenia i, co więcej, mogą nawet znajdować się w różnych częściach świata.
  • Anonimowość. Uczestnicy tego samego webinara nie muszą dzielić się ze sobą nawzajem żadnymi informacjami osobistymi.
Copyright © 2015 Aktiv Spółka z o.o.

Mobile language switcher